Ekonomi

ABD Premarket: Perakende satışlar, banka kazanç raporları

Investing.com – Karışık ekonomik verilerin Fed faiz artışlarına ilişkin endişeleri yatıştırmasının ardından hisse senetleri Perşembe günü güçlendi.

Ancak Cuma gününün havası, bankacıların ekonomik görünüm, tüketici kredisi kalitesi ve iş faaliyetleri hakkında söyleyeceklerine bağlı olarak değişebilir. Günün erken saatlerinde büyük bankalar, JPMorgan Chase, CitigroupVe Wells Fargodan gelen raporlarla ilk çeyrek kar dönemine başlar.

Bankacılık sistemi, tahvil varlıklarının fiyatını aşağı çeken artan faiz oranları nedeniyle gerilim altında. Yükselen faiz oranları aynı zamanda uzlaşma piyasalarını sakinleştirdi ve ipotek ve diğer kredi ürünlerine olan talebi azalttı.

Fed yetkilileri, enflasyonu kontrol altına almak için daha ne kadar önlem almaları gerektiğine karar vermek için, borç verme faaliyetindeki potansiyel yavaşlamayı ve faiz oranları konusunda şu ana kadar attıkları adımları değerlendirmeli. Kesin oranın bu yıl %5,1’e ulaşması bekleniyor, bu da en az çeyrek puanlık bir başka oran artışı anlamına geliyor.

Bazı vadeli yatırımcılar Gelecek buluşmaPek çok kişi faiz artışının o dönemde gelmesini bekliyor.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Perakende satışlar

Mart perakende satışlar 15.30 CEST’de duyurulacaktır. Analistler, bir önceki aya göre %5,39 olan bilgide yıllık bazda %5,9 artış ve aylık bazda %0,4 daralma bekliyorlar.

2. Banka kazançları

JPMorgan Chase & Co’nun ( JPM )’in 36.1 milyar $’lık gelir üzerinden hisse başına 3.41 $’lık faiz bildirmesi bekleniyor. Citigroup A.Ş. C) 20.05 milyar $’lık gelir üzerinden 1.70 $’lık hisse başına kazanç ve Wells Fargo & Company ( WFC) hisse başına 1.12 $’lık kârı 20.1 milyar $’lık gelir üzerinden paylaşabilir.

3. UnitedHealth kar raporu

UnitedHealth Grubu Anonim Şirketi ( UNH), beklentiler, 89.7 milyar $’lık gelir üzerinden hisse başına 6.17 $’lık fayda bildirme tarafındadır.

Yazar: Liz Moyer

gurpinar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu