Haber

ABD, Rus diplomatların Sovyet mezarlığını ziyaret etmesini engelledi

Washington’daki Rusya Büyükelçiliği çalışanlarının Alaska’da Sovyetler Birliği askerlerinin bulunduğu mezarlığı ziyaret etme girişimi ABD tarafından engellendi.

Rusya’nın Washington Büyükelçiliği Personel Daire Başkanı Nadezhda Shumova, diplomatik misyon görevlileri tarafından ABD’nin Alaska eyaletine çalışma ziyareti düzenlediklerini açıkladı. Ziyaret sırasında Sovyetler Birliği askerlerinin bulunduğu bir mezarlığı ziyaret etmek isteyen misyon görevlilerinin ABD makamları tarafından engellendiğini belirten Shumova, “Maalesef ABD makamları, büyükelçilik personeline Fort Richardson Ulusal Mezarlığı ve Sovyet Mezarlığı’nı ziyaret etme talimatı verdi. 1942-1945 yılları arasında Alaska’da ölen sendika pilotlarının denizcilerini ve denizcilerini anma taleplerini gerekçe göstermeden reddetti.

Mezarlığın etkin bir ABD üssünün topraklarında olması nedeniyle her ziyaretten önce izin alınması gerektiğini bildiklerini belirten Shumova, “Geçmişte Rus gazeteci ve diplomatlara bu izinler veriliyordu” dedi. adım. – ALASKA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu