Haber

Berlusconi hastaneden milletvekillerine seslendi

– Bir aydır hastanede olan Berlusconi’den ilk mesaj

Berlusconi hastaneden milletvekillerine seslendi

ROMA – İtalya’nın eski Başbakanı ve Forza Italia’nın lideri Forza Italia’nın lideri Silvio Berlusconi, bir aydır tedavi gördüğü hastaneden yayınladığı videolu açıklamayla partisinin milletvekillerine seslendi.

İtalya’nın eski Başbakanı ve Forza Italia’nın lideri Silvio Berlusconi, hastaneye kaldırıldıktan bir ay sonra ilk açıklamalarını yaptı. Hastane odasından görüntülü mesajla taraftarlarına seslenen 86 yaşındaki Berlusconi, lideri olduğu iktidar ortağı Forza Italia’nın milletvekillerine desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Son dönemde bile hiç durmadım. Birkaç hafta.” Takım elbisesi giyen Berlusconi, “Partinin yeni yapılanması üzerinde çalıştım, sizinle birlikte özgürlük mücadelemizde birlikte çalışmaya ve savaşmaya hazırım” dedi.

Berlusconi’nin videolu mesajı Milano’daki parti genel merkezinde yoğun katılımla izlendi. Parti üyeleri, eski Başbakan’ın konuşmasının ardından Berlusconi’yi dakikalarca alkışladı.

2020 yılında korona virüsüne yakalanan Berlusconi, son yıllarda defalarca hastaneye kaldırıldı. Berlusconi son olarak 27 Mart’ta kontrol için San Raffaele Hastanesi’ne götürüldü ve 30 Mart’ta taburcu edildi. Berlusconi daha sonra 5 Nisan’da akciğer enfeksiyonu nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı ve bir süre sonra lösemi olduğu açıklandı. Berlusconi, iki hafta kaldığı 16 Nisan’da yoğun bakımdan çıktı.

Forza Italia, 1993 yılında dört kez başbakan olan Silvio Berlusconi tarafından kuruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu