Haber

Bursa Yenibağlar mahallesi sakinleri ne istiyor?

Esmanur GÜLBAHAR / Ahmet GÜNAY / HERKES DUYSUN

BURSA (İGFA) –Mahallemin Muhtarları programı kapsamında bu hafta, bursaOsmangazi İlçesine bağlıdır. Yenibağlar Mahallesi Sorunlarını tartıştık. Mahalle halkıyla, mahalle esnafıyla ve mahalle muhtarıyla Yenibağlar Mahallesi’nin sorunlarını konuştuk.

Yenibağlar Mahallesi esnafı mahallede herhangi bir sorun yaşamadıklarını, mahallenin ve halkın iyi olduğunu söylerken, bir başka esnaf ise mahallede uyuşturucu sorunu yaşandığını ve bu konuda bir şeyler yapılması gerektiğini belirtti.

YENİBAĞLAR’DA EN BÜYÜK SORUN EĞİTİM

Bu mahallede doğup büyüdüğünü belirten bir mahalle sakini, “Muhtarımızdan ve mahallemizden memnunum. Belediyelerden bazı beklentilerimiz var. Mahallemizde lise yok, en büyük sorun eğitim. Çöp konusunda şikayetlerimiz var. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş , mahallemize geliyor ve gözlemliyor. 2024 yılında çöp atılmayacak dedi. Sözünü tutmasını bekliyoruz. Altyapı ve üst yapıların yapılması gerekiyor.” söz konusu.

YENİBAĞLAR MAHALLESİ HARBİYE CADDESİ TRAFİKLE MÜCADELE EDİYOR

Bir başka mahalle sakini ise, “En büyük sorun sabah ve okul saatleri sonrasında Yenibağlar’ın en işlek caddesi olması. Harbiye Caddesi“İçeride yoğun bir trafik var.” Sanki konuşuyordu.

GELİŞTİRME ÇALIŞMASI BAŞKANI’NDAN SÖZ

Muhtarlık yaptığı dönemde mahalleye yaptığı hizmetleri ve yeni seçimde yeniden seçildiği takdirde mahalle halkına ne gibi hizmetler sunacağını Herkes Duysun’un mikrofonuna anlatan Mahalle Muhtarı Adil Gökçe, şu ifadeleri kullandı: :

“1960 yılında Giresun’da doğdum. 1986 yılında Bursa’ya geldim. Büyükşehir Belediyesi ‘dan emekli oldum. 2019-2024 yılları arasında Yenibağlar mahalle muhtarı seçildim. Sözlerimiz vardı. Yenibağlar Gençlik ve Spor Merkezi ve Kütüphanesi yapıldı. Mahallemizin doğalgaz sorunu çözüldü. Ziraat Bankası ATM siparişi verilmiştir, mahallemizdeki tüm ATM’ler kullanıma açılacaktır. Mahallenin belirli yerlerine barikatlar kuruldu. Bazı caddelere yönlendirme tabelaları yapıldı. Harbiye Caddesi’nde elektrik sınırları yer altına taşınıyor. Pazar alanı kapalı pazar ve otopark olarak inşa edilecek. Sorunlarımız bitmedi. Tekrar muhtar olursam en büyük sorun olan imar konusunda çalışacağımıza söz veriyorum. Çıkmaz sokak sorununun imarla çözüleceğine inanıyorum. Yenibağlar Mahallesi’nden çevre yoluna bağlantı olacak, hatta bunun politikası da hazırlanmış. Çevre mahallelerin en büyük sorunu okuldur. Yer bulunamadı, inşa edilemedi. Emek, Hamitler ve Yenibağlar“Lise ve ortaokula ihtiyacımız var.”

habersusehri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu