Haber

CHP’Lİ ÖZTRAK: HATATÜRK’ÜN KAYDINI KORUYACAĞIZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, “Biz bu ülkeyi akılla, liyakatle yöneteceğiz. Atatürk’e emanet Hatay’a sahip çıkacağız. Demografik yapısının değişmemesi için her türlü tedbiri alacağız. Eski haline döndüreceğiz” dedi. yıkılan şehirlerimiz depremlere dayansın.”

CHP’li Faik Öztrak, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Öztrak, hükümetin deprem için gerekli önlemleri almadığını savunarak, “Ancak bilim adamları uyardı. Dürüst bürokratlar raporlar hazırladılar. Devlet yöneticilerine bilgi verdiler. Bütün bilgiler ülkeyi yönetenlerin elinde. ama yoz yöneticiler bütün bu uyarılara kulak tıkadılar.Hükümetin raporlarını halı altına attılar.Kâr Uğruna milletin canına kıydılar.Çarpışmada kâr için toplanma alanlarını bile sattılar.Şimdi Bu cinayetin failleri ortaya çıkmış olup, ‘Asrın felaketi’ diyerek, ‘Hiçbir ülke yok’ diyerek, yüzyılın ihmalinin, yüzyılın cinayetinin, yüzyılın ihanetinin sorumluluğunu üzerinden atmaya çalışmaktadırlar. Dünyanın böyle bir felaket için yeterli kapasitesi var’ dedi.

‘ÖZEL ARAMA KURTARMA Taburu NEREDEydi?’

Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) emrin geç verildiğini söyleyen Öztrak, “Gölcük depreminden sonra hızla kurulan, çok iyi eğitimli askerlerden oluşan Özel Arama Kurtarma Taburu neredeydi? arama kurtarma konusunda tecrübeli madencilerimizi zamanında bölgeye gönderiyorsunuz Arama kurtarma ekipleri ve araçları neden enkaza gitti Neden bölgede yeterince termal dedektörlü görüntüleme cihazı yoktu Neden enkaz altında kalan vatandaşlarımızın elindeki tek iletişim aracı olan sosyal medyayı kararttınız, depremin ‘altın saatleri’ olarak bilinen ilk 72 saati neden pervasızca heba ettiniz? depremden sonraki 72 saatte.Eğer doğru ve hatasız yapsaydı can kaybımız bu kadar ağır olmazdı.Şehirleri depreme karşı daha güçlü hale getirme misyonunu ihmal ve ihmal edenler gereğini yapmadılar. di’den sonra saster. Sarsıntı yüksek sesle geldi ama Erdoğan sarayından ses çıkmadı. Görevini açıkça ihmal etti. Maliyeti 38 bin oldu. 44 Vatandaşımızın canıdır. Şimdilik” dedi.

‘HATAY’IN DEMOGRAFİK YAPISININ DEĞİŞMEMESİ İÇİN HER TÜRLÜ ÖNLEMİ ALACAĞIZ’

CHP Genel Merkezi’nde bulunan Afet Koordinasyon Merkezi aracılığıyla milletin yanında yer aldıklarını belirten Öztrak, “Bu iktidarın açtığı yaraları milletimizle birlikte saracağız. Bu ülkeyi akıl ve liyakatle yöneteceğiz. Hatay’a sahip çıkacağız. Atatürk’e emanet. Tedbir alacağız. Yıkılan şehirlerimizi depreme dayanıklı hale getireceğiz. Seçimin hemen ardından ‘Güvenli Evler’ seferberliğine başlayacağız. İstanbul depremine karşı ‘Yaşam İstanbul’ projesini hayata geçireceğiz’ Şehircilik ve Afet Yönetimi Bakanlığı ‘Afet mevzuatını tüm taraflarıyla birlikte yeniden düzenleyeceğiz. ‘Mekansal Acil Durum Planları’ yapacağız. Depremler için toplanma alanları oluşturacağız. Afet yönetimini etkisiz hale getiren imar aflarına son vereceğiz” dedi.

bekilli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu