Haber

Derya Yanık’tan saldırı açıklaması: Erzurum’un hassasiyetleri var

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun akınına ilişkin, “Van mitingindeki tabelalar ve HDP’lilerle flörtleşmenin ne yazık ki belli bir paya sahip olmasından sonra Erzurum’un belli bir tepki göstereceğini varsaymak gerekiyordu. hassasiyetler.” sözlerini kullandı.

Haber Global’e konuşan Yanık, “Niyet okuyup yeni bir tartışma başlatmak gibi bir niyetim yok ama İmamoğlu Bey’in daha önceki taşra ziyaretleri gibi kafa karışıklıkları olur. Kurallar ona göre.”Erzurum, Van mitingindeki işaretler ve HDP’li seçmenle flörtleşme sonrası Erzurum’un bariz bir tepki göstereceğini varsaymak gerekiyordu. ” söz konusu.

Olaylara çok üzüldüğünü belirten Bakan Yanık, “Sonuçta seçim yapıyoruz. Rakiplerimizle tatlı çekişmelerimiz oluyor, sert eleştirilerin olduğu zamanlar oluyor, bu çok normal. Ama çok normal. Kitle psikolojisini hesaba katarsak normal.Spontane konuşmalar Anladığım kadarıyla İmamoğlu Bey’in esnafı ziyaretinden sonra miting yeri olmayan bir yerde konuşma yapmak vs gibi bir karışıklık oldu anladığım kadarıyla. .Onunla yakından ilgilenilmesi gerekiyor.(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu