Ekonomi

Elon Musk, Tesla’nın 4 trilyon dolarlık bir şirket olacağına inanıyor!

Elon Musk’un şirketi Tesla, eski otomobil şirketlerine kıyasla alanda oldukça yeni bir konumda. Ancak dünya pazarında baktığınızda firmanın oldukça yüksek bir konumu var. Ancak Elon Musk ve Tesla yatırımcıları bu fiyatın eşdeğerinin altı katına çıkacağını düşünüyor. Detaylar burada!

Elon Musk, Tesla’nın 4 trilyon dolarlık bir şirket olacağına inanıyor!

Otomobil dünyasındaki şirketler arasında genç olan ancak dünya pazarında önemli bir yere sahip olan Tesla’nın sayısı her geçen gün artıyor. Ancak Elon Musk ve Tesla yatırımcıları şirketin değerinin altı kat artacağını öngörüyor.

Elon Musk bugüne kadar Tesla’nın piyasadaki fiyatına ilişkin birçok açıklama yaptı. Bu açıklamalardan en dikkat çekici olanı Ekim 2022’de gerçekleşti. Musk, Tesla’nın Saudi Aramco ve Apple’ın toplamından daha değerli hale geleceğini belirtti.

Tesla’dan daha fazla sattı! İşte BYD Atto 3’ün Türkiye fiyatı!

Elon Musk’un bu açıklamayı yapmasının ardından şirket hisseleri yüzde 4 oranında değer kaybetti. Ayrıca ünlü ismin son dönemde İsrail ve Filistin ile ilgili açıklamaları da şirketin hisselerinin yüzde 17 oranında düşmesine neden oldu.

Ancak Musk ve yatırımcıları geleceğe yönelik büyük hedeflerin peşinde. Uzun süredir Tesla yatırımcısı olan Ran Baron, şirketin 4 trilyon dolarlık bir şirket olabileceğine inandığını belirtti. Şirketin bunu başarabilmesi için sadece otomobil üreticisi ve akü şirketi olmanın yeterli olmadığını sözlerine ekledi.

Öte yandan Elon Musk da bu fikre katılıyor. Ancak tüm bu amaçların gerçekleştirilebilmesi için Tesla’da her şeyin mükemmel olması gerekiyor. Şirketin şu anki piyasa değeri yaklaşık 670 milyar dolar. Bu, rakibi Toyota’nın yaklaşık üç katıdır.

Peki Elon Musk’un Tesla fiyat açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket amacına ulaşabilecek mi? Görüşlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

demirozu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu