Ekonomi

Göknur Gıda’nın 1-3 Mart’ta Halka Arzına Talep

Türkiye’de üretilen eserleri Kuzey Amerika’dan Avrupa ve Asya Pasifik’e kadar tüm dünyadaki tüketicilerle buluşturan Göknur Beşin, aralarında dünyanın en büyük zincir marketlerinin ve en büyük yiyecek-içecek markalarının da bulunduğu 470’i aşkın müşterisine Türkiye’de üretip, işliyor. Sebze ve meyve konsantresi ve diğer pahalı katma ürünlerin satışını yapmaktadır.

Halka arz fiyatı 11 TL olacak

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Göknur Gıda’nın toplam 79 milyon 250 bin TL nominal değerli hisseleri 1-2-3 Mart tarihlerinde sabit bedelle ve 11 TL bedelle halka arz edilecek. talep toplama tekniği Halka arz edilecek hisselerin 65.000.000 TL’si sermaye artırımı, 14.250.000 TL’si ortak satış şeklinde olacak.

Halka arzda; Göknur Besin hisselerinin yüzde 3’ü şirket çalışanlarına, yüzde 72’si yerli bireysel yatırımcılara, yüzde 15’i yerli kurumsal yatırımcılara ve yüzde 10’u yabancı kurumsal yatırımcılara tahsis edilecek. Şirket, halka arzdan elde edilecek gelirin yüzde 65’lik değerli bir bölümünü bahçe yatırımları, yenilenebilir enerji yatırımları ve makine teçhizat yatırımlarında kullanacak.

Kalan yüzde 15’lik kısım işletme sermayesinin güçlendirilmesine, yüzde 20’si ise kredi geri ödemesine ayrılacak.

ferizliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu