Haber

HUAWEI Finlandiya’daki Yeni Sağlık Laboratuvarı ile Sektörü Güçlendiriyor

HUAWEI Finlandiya’daki Yeni Sağlık Laboratuvarı ile Sektörü Güçlendiriyor

 

Tam da geçen ay Barselona’daki Fashion Forward lansmanında HUAWEI’nin en son giyilebilir teknoloji yeniliğini gördüğümüzü düşündüğümüzde, HUAWEI zaten giyilebilirlik stratejisiyle bir sonraki adımı atmış oldu. Diğer markalar birbiri ardına parlak yeni ürünler piyasaya sürmek için çabalarken, HUAWEI bunun yerine giyilebilir teknoloji inovasyonunu ilerletmek için Helsinki, Finlandiya’da yeni bir araştırma laboratuvarı kurdu. Bu alışılmadık bir hareket gibi görünse de markanın giyilebilir ürünlerinin kalitesine ve kullanıcı deneyimine olan bağlılığını gösteren sağlıklı bir adım.

En yeni akıllı saati HUAWEI WATCH GT 4, HUAWEI Sağlık Laboratuvarı deneyiminin ayrılmaz bir modülü olacak ve kullanıcılara saatin çeşitli özelliklerini ve yükseltilmiş algoritmalarını deneyimleme fırsatı verecek. Saat, piyasaya sürülmesinden bu yana ileri görüşlü tasarım özellikleri nedeniyle övgüyle karşılanırken, laboratuvarın araştırma yetenekleri, Stay Fit kalori takipçisinden en yeni TruSport işlevlerine kadar saatin gelişmiş sağlık ve fitness takip özelliklerini öne çıkaracak.

 

20’den Fazla Spor Türünü Kapsayan Birinci Sınıf Araştırma Ekipmanları

Çin’deki Xi’an ve Songshan Göllerinde iki başarılı Sağlık Laboratuvarının kurulmasının ardından HUAWEI’nin akıllı giyilebilir Ar-Ge ekibi, araştırma çalışmalarını küreselleştirmeyi planlamaya başladı. Avrupa’da bir HUAWEI Sağlık Laboratuvarı kurma planları ilk olarak HUAWEI tarafından Ipsos ile işbirliği içinde başlatıldı. Bölge genelinde 8.000 katılımcıyla anket yapıldı ve Avrupalıların çoğunluğunun (yanıt verenlerin %91’i) sağlıkla ilgili durumlarının en az bir yönünü iyileştirmek istediğini tespit edildi. Yaşam tarzı ve Avrupalıların %50’si, birçok kişinin fiziksel uygunluk seviyelerinden memnun olmadığını ortaya koyan bir anketle başladı.

Finlandiya’daki laboratuvarda tekerlekli sandalye sporlarını içeren çok işlevli bir koşu bandı, derinlemesine koşu istatistikleri için aletli bir koşu bandı, çeşitli cross-trainer ve kardiyo antrenman ekipmanlarının bulunduğu bir açık hava spor alanı, gelişmiş bir kayak simülatörü ve ters akıntı havuzu bulunmaktadır; Bunların her biri Avrupalı ​​kullanıcıların tanınmış spor ilgi alanlarıyla uyumludur. Statista tarafından yayınlanan bir anket, en üst sıralarda yer alan sporlardan bazılarının koşu, kayak, bisiklet ve yüzme olduğunu ortaya çıkardı. Health Labs’ın 20’den fazla spor dalını kapsayan çok sayıda istasyonunda, acemi veya profesyonel Avrupalı ​​kullanıcılar, fitness becerilerini test edebilecek ve geliştirebilecek.

 

Özellikle kayak simülatörü ve rip akıntı havuzu, makinelerin koşullarının gerçek hayattaki çevre koşullarını taklit etmesini sağlayacak özelliklere sahiptir. Örneğin kayak simülatörüne ayarlanabilir hız, eğim ve interaktif rotalar ve direkler eklenirken, ters akıntı havuzuna ise 350 m3/saat’e kadar ayarlanabilir sıcaklık, kalite ve debi üretebilen dinamik su jetleri eklenerek “sonsuz” bir ortam yaratılıyor. “performansı optimize eden boşluk.

 

HUAWEI’nin En Gelişmiş Akıllı Saat Teknolojilerini HUAWEI WATCH GT 4 ile Entegre Ediyoruz

HUAWEI WATCH GT 4, son lansmanının ardından üst düzey tasarımları ve gelişmiş sağlık izleme özellikleriyle büyük övgü aldı. Ancak bu iki hususa bu kadar önem verildiğinden, saatin kondisyon takibi yeteneklerini kanıtlamanın zamanı gelmiş gibi görünüyordu. HUAWEI Sağlık Laboratuvarı, saatin spor işlevlerini test etmek için eksiksiz bir fırsat sunuyor.

Laboratuvar, Stay Fit kalori takibi, Aktivite Halkaları, gelişmiş bütünsel aktivite değerlendirme özellikleri ve 100’den fazla spor moduna sahip bilim tabanlı bir fitness çerçevesi olan TruSport gibi yeni tanıtılan özellikleri içeren günlük araştırma oturumları için HUAWEI WATCH GT 4’ü kullanacak. .

Aslında TruSport, Finlandiya topraklarında, HUAWEI tarafından kurulan Helsinki Araştırma Merkezi’nde oluşturuldu. Bilimsel spor yönetim sistemi, maksimum oksijen alımı, kalori, aerobik/anaerobik antrenman basıncı, antrenman yükü, toparlanma süresi, performans varsayımı ve insan hareketi altında gerçek zamanlı performans gibi yedi ana spor fizyolojisi göstergesini makul bir şekilde çözebilir. Bu istatistikler sayesinde TruSport, kullanıcıların koşma yeteneğini ölçebilir, antrenman bilgilerini kaydedip analiz edebilir, kişiselleştirilmiş antrenman teklifleri ve antrenman planları sunabilir ve kullanıcıların bilimsel spor ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmelerine yardımcı olabilir.

Öte yandan kalori algılama özelliği Stay Fit, kalori alımı ve yakımına göre güç harcamasının doğruluğunu artırmak için bir yapay zeka algoritması kullanıyor. Ayrıca HUAWEI’nin en yeni TruSeen 5.5+ kalp atış hızı izleme teknolojisiyle destekleniyor ve bu, departmanda kullanılan ana akım algoritmalara kıyasla daha yüksek kalori izleme doğruluğu sağlıyor. Etkinlik halkalarıyla birlikte Laboratuvardaki katılımcılar, her bir eğitim bölgesinde gerçekleştirdikleri aktivitenin seviyesini kolayca takip edebilir, ilerlemelerine ilişkin gerçek zamanlı istatistikler sunabilir ve performanslarını yerinde değerlendirmelerine olanak tanır.

HUAWEI WATCH GT 4 aynı zamanda HUAWEI Sağlık Laboratuvarı’nda insanın kardiyopulmoner kapasitesini (maksimum O2 hacmi) değerlendirmek için de kullanılıyor; bu da araştırmacıların spor performansını daha bilimsel olarak değerlendirmesine ve hatta egzersiz güvenliğini artırmak için insan spor yeteneğini daha doğru bir şekilde puanlamasına olanak tanıyacak.

 

Spor Bilimi ve Giyilebilir Teknolojinin Araştırma Odaklı Geleceği

Genel olarak HUAWEI Sağlık Laboratuvarı, yalnızca HUAWEI’nin gelecekteki yenilikleri için değil, aynı zamanda bir bütün olarak sektör için de iyi haberleri temsil ediyor. Laboratuvar, HUAWEI’nin spor bilimi araştırma programlarını ilerletmek için bölgedeki yerel ve bölgesel kurumlarla simbiyotik ortaklıklar kurmasının bir yolunu sağladı ve HUAWEI, araştırma yürütmek için birincil araç olarak akıllı saat teknolojilerini sağlayarak bir endüstri ortağı olarak hareket ediyor.

Şirket, laboratuvarlarında engelli sporlarını tespit algoritmaları ve geleceğin akıllı giyilebilir cihazlarını geliştirmek amacıyla Avrupa’da engelli sporları konusunda uzmanlaşmış kurum ve uzmanlarla ortaklıklar kurmayı planladığını belirtti. Eğer bu iyi giderse, spor bölümündeki kapsayıcılık artabilir ve akıllı saat pazarındaki mevcut bir boşluk doldurulabilir.

Devam eden kardiyovasküler sağlık araştırma işbirliklerine ek olarak HUAWEI, sağlık araştırma bağlı kuruluşlarını daha fazla Avrupa sağlık enstitüsüne genişletmek için de çalışıyor. Bu esasen, tescilli kan şekeri fraktal boyut algoritmaları aracılığıyla kullanıcılara hiperglisemi riskinin erken tanımlanmasında yardımcı olacak kan şekeri sağlıklı yaşam araştırmalarını içerir.

HUAWEI Sağlık Laboratuvarı’nın Helsinki’de kurulması, şirketin giyilebilir cihazlarını yalnızca moda odaklı değil, aynı zamanda yenilikçi teknolojisi açısından da genişletmeyi hedeflediğini açıkça ortaya koyuyor.

 

HUAWEI’nin Watch GT 4 Serisi akıllı saatleri Türkiye’de HUAWEI Online Mağaza üzerinden 6.999 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Aşağıda listelenen kupon kodlarını kullandığınızda 300 TL kupon indiriminin yanı sıra 449 TL değerinde 1 yıl uzatılmış garanti hakkına sahip olacaksınız. 1.199 TL fiyatıyla FreeBuds SE 2 bluetooth kulaklık da saatlerin hediyeleri arasında yer alıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu