Yaşam

“İmkansız” Dedikleri… Tek başına kahve içen kadının üzerine göktaşı düştü!

Fransa’da akıllara durgunluk veren bir şey oldu. Bir kafede oturup tek başına kahve içen bayan hakkında meteor düştü . Adı açıklanmayan bayan, böyle bir olaydan kurtulan ilk şanslı kişi olabilir.

Milyonda bir gerçekleşmesi mümkün olan olayı yaşayan hanımefendi şaşkınlık içinde ne olduğunu anlamaya çalıştı. verdiği röportajda, kaburgalarında bir şok dalgasıhissettiğini söyledi

Büyük bir piyangoyu iki kez kazanma olasılığınız, bir göktaşının size çarpmasından daha olasıdır!

NASA verilerine göre kabaca her gün 48 tonluk bir göktaşı Dünya’ya iner. Çoğu ıssız bölgelere düşüyor. Fransa’da yaşanan bu olay herkesi derinden etkiledi. Röportajı yapan bayan şunları söyledi: Yanımızdaki çatıdan büyük bir ‘bom’ sesi duydum. Sonra kaburgalarımda bir şok dalgası hissettim. Hayvanlardan şüphelendim, özellikle yarasadan” söz konusu.

Göktaşı incelendi

Jeolog Thierry Rebmann, yaptığı araştırmalar sonucunda bayana çarpan göktaşının demir ve silikon karışımı olduğunu belirledi. Bu, nesnenin ‘gerçek’ bir göktaşı olabileceğini doğrular. “Ilıman iklimlerde göktaşı bulmak çok zordur.şeklinde bir açıklama yapan jeolog, bunun sebebinin diğer elementlerle birleşmesi olduğunu söyledi.

Göktaşının insana çarptığına dair çok az kayıt var. Şanssız hanımın başına gelen bu durum normalde birbiri ardına yaşanıyor. Tip alma olasılığından 44 kezhatta daha az olası.

habersemdinli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu