Haber

İsmail Ertekin: “Amed maçına iyi hazırlandık”

Bursaspor Teknik Menajeri İsmail Ertekin, Pazar günü oynayacakları Amed Sportif Aktiviteler karşılaşmasına ilişkin, “İlginç bir maçla dönüyoruz. Bu maça çok iyi hazırlandık. Rakip puanda daha yüksek olabilir ama futbolda daha iyi olabilir.” Olumsuz sonuçlar” dedi.

Bursaspor Teknik Müdürü İsmail Ertekin, TFF 2. Lig Beyazlar Ligi’nin 25. haftasında Pazar günü Amed Sportif Aktiviteler ile oynanacak maç öncesi açıklamalarda bulundu. Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ndeki antrenman öncesi konuşan tecrübeli teknik adam, “Afette hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Yaralılara şifalar diliyorum. Ülkemizde yaşanan bu olay psikolojik bir darbe de vurdu. futbola.İlginç bir maçla döneceğiz.Biz bu maça hazırlandık.Hafta sonu puanlar alarak yolumuza devam edeceğiz.İnşallah istediğimiz gibi olur.Güç istikrarına baktığımızda rakip ortada Futbolda puan durumuyla ilgili çelişkili şeyler olabilir. Amed maçını kazanıp yolumuza devam edeceğiz. Küçük sakatlıklar dışında sıkıntı yok.”

“Oyuncular sahada taraftarımıza baskı yapmalı”

Sezon başında Diyarbakır’da yaşanan sıkıntılardan bahseden İsmail Ertekin, Timsah Arena’da böyle sıkıntıların olmayacağını söyledi. Ertekin, “Sene başında zulümler yaşadık. Taraftarımız arkamızda olduğu sürece bir musibet yaşamayız. Taraftarımız bize destek olursa genç arkadaşlarımız da rahat eder. Böyle şeyler oluyor. Futbolda zaman zaman taraftarlarımızdan istediğimiz şeyler, o baskıyı onlar yaşamalı. Ama taraftarlarımızdan istediğimiz de bu. Fiziksel olmamalı. Taraftarımızın yaptığı baskıyı oyuncularımızın da sahaya yansıtmasını istiyoruz” dedi.

“Özer Hurmacı biraz zaman alacak”

‘Özer Hurmacı sahada olacak mı?’ Tecrübeli hocanın sorusuna da “Makine koyup sakatlığının son durumunu ölçemiyoruz. Ama kesinlikle biraz zaman alacağını düşünüyorum. Umarım sakatlanmaz. Bizim tek derdimiz maçları 2019’da oynamak.” daha sağlam bir hal. Bazı şeyler kolay olmuyor” dedi.

İsmail Ertekin de hızlı bir şekilde ilk 11’i belirlediklerini söyledi. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu