Haber

İzmit Belediyesi Manav Dernekleri Yerleşkesinde Çalışmalar Sona Erdi

Yerel kültürlerin nesillere aktarılması amacıyla hayata geçirilmesi planlanan İzmit Belediyesi Manav Birlikleri Yerleşkesi’nde devam eden çalışmalarda sona gelindi.

İzmit’teki sivil toplum kuruluşları ve derneklerin çalışma koşullarını kolaylaştırmak amacıyla Balkan Dernekler Yerleşkesi ve Dernekler Yerleşkesi’ni kente kazandıran İzmit Belediyesi, şimdi de Manav Dernekleri Yerleşkesi’ni hayata geçirmeye hazırlanıyor. Proje kapsamında Sepetçi Mahalle Köşkü revize edilerek Manav Dernekleri Yerleşkesi’ne dönüştürülürken, yerleşkede manav kültürü her detayıyla yaşatılacak.

Manav birlikleri ile birlikte hareket edilerek şekillenen proje kapsamında kır düğünleri ve birçok outdoor aktivite için 172 metrekarelik aktivite alanı yapıldı. Ayrıca açık alanda pergola oturma alanı ve çocuk oyun alanı oluşturuldu. 35 m2 muhtarlık, 70 m2 stant alanı, manav kültürüne ait yemeklerin tanıtılacağı 135 m2 lokanta alanı, mutfak ve bulaşıkhane, idare odası, toplantı odası, gelin odası ve yerleşkeye mescit yapılmıştır.

YEREL YEMEKLER SUNULACAK

Manav birlikleri ile birlikte hareket edilerek şekillenen proje kapsamında kurulacak Manav lokantasında yöresel yemekler servis edilecek. Yörede bulunan fırın daha kullanışlı hale getirilecek ve kömürle pide üretimi yapılabilecektir. Manav kültürü ile ilgili eserler satılabilir. Alanda son düzenlemeler yapıldıktan sonra kampüsün hizmete açılması planlanmaktadır.

Kaynak: ANKA / Ömür Boyu

muthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu