Haber

KYK’de asansör korkusu: Biri iki kat kaydı, diğerinde bir öğrenci mahsur kaldı

Aydın’ın Efeler ilçesindeki Güzelhisar KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda 22 yaşındaki Zeren Ertaş’ın hayatını kaybetmesine neden olan asansör faciasının ardından birçok KYK yurdunda da aynı sorunun yaşandığı ortaya çıktı. Kastamonu’daki öğrenciler bu kez asansör dehşeti yaşadı.

Kastamonu Baharzade Feride Hanım Kız KYK yurdu öğrencileri, asansörün iki kat aşağıya kaydığını açıkladı. Seslerinin duyulmasını isteyen öğrenciler, tedbir amacıyla asansör girişine çöp kutusu yerleştirildiğini söyledi.

‘Birkaç kişinin daha ölmesi mi gerekiyor?’

Yurtta yaşadıklarını anlatan bir öğrenci ise gözyaşlarını tutamayarak şunları söyledi: “Kastamonu Baharzade Feride Hanım Kız Öğrenci Yurdu’nda kalıyorum. Bir saat önce asansörle 2 kat aşağıya kaydık. Önlem olarak çöp konteynırını koydular. Bir süre sonra tepki gösterdiğimiz için asansörü kapattılar.” “Bu daha önce de birkaç kişinin başına geldi ama hiçbir şey yapmadılar. Aydın’daki olaydan sonra asansörü kapattılar. Korkuyorum. Bir şeyin olması için birkaç kişinin daha ölmesi mi gerekiyor?”

ÖĞRENCİLERDEN ÇAĞRI

Öğrenciler daha sonra yurt bahçesinde eylem yaparak yurt koşullarının iyileştirilmesini talep etti. Öğrenciler, “Susmayacağız, sıramızı beklemeyeceğiz, yurt koşulları düzelecek!” söz konusu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu