Yaşam

New York Borsası’nda Yatırımcıların Yüreğini Ağzına Getiren Bir Teknik Sorun Yaşandı: Bazı Hisseler %99’a Varan Oranda Düştü!

ABD borsasında bugün çok tuhaf bir gün. New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE), geçtiğimiz dakikalarda yatırımcıların ağzını açık bırakan bir sorun yaşadı. Birçok hissenin devasa düşüşler yaşadığı görüldü.

NYSE, ülkede sabah saatlerinde başlayan durum hakkında bir açıklama yaptı. Açıklamasında tamamen teknik bir sorundan kaynaklandığı belirtilirken etkilenen hisselerde işlemlerin durdurulduğunu ifade etti.

Warren Buffet’ın şirketi Berkshire Hathaway hisseleri, hata sonucu %99 oranında düşmüş gibi gözüktü

Yaşanan teknik sorun, borsada işlem gören birçok şirketin hissesinde hatalı değişimler yaşanmasına neden oldu. Bazılarında hisselerin %100’lere ulaşan devasa oranlarda düştüğü bile görüldü.

Bunlardan en öne çıkanı, dünyanın en zengin insanlarından biri olan Warren Buffet’ın şirketi Berkshire Hathaway’di. ABD’li şirketin hisseleri hatalı bir şekilde %99 oranında azalarak 185 dolarlara kadar düştü.

NYSE, sorunun hisse senedi fiyatlarının dalgalanmasını önlemek için tasarlanmış bir mekanizmayla ilgili olduğunu ifade etti. Sorunun araştırılmaya devam ettiği de borsanın açıklamaları arasında yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu