Haber

Samsunspor Teknik Direktörü Markus Gisdol: ‘Transfer yasağı yoksa çok akıllı transferler yapmamız lazım’

Samsunspor Teknik Direktörü Markus Gisdol, “Transfer yasağı yoksa çok akıllı transferler yapmamız gerekiyor” dedi.

Samsunspor Tenis Yöneticisi Markus Gisdol, ligin 11. haftasında 4 Kasım Cumartesi günü iç sahalarında oynayacakları Hatayspor maçı öncesinde açıklamalarda bulundu. Takımın Ankaragücü maçındaki performansından memnun olmadığını belirten Gisdol, “Başakşehir maçında gösterdiğimiz performansı bundan sonra da göstermek istiyoruz.”

“Yapılması gereken çok çalışmaktır”

Gol atmanın yollarını bulmaları gerektiğini belirten Markus Gisdol, “Öncelikle son Ankaragücü maçında gösterdiğimiz performanstan memnun olmadığımı belirtmek isterim. Maç boyunca pasif savunma yaptığımızı düşünüyorum. Grup mesafesini çok geniş bıraktık. Her zaman birlikte mücadele etmemiz gerekiyor. Topun olduğu her pozisyonda mutlaka baskı yapıp o tarafa odaklanmamız gerekiyor. Öncelikle gol atmanın yollarını bulmamız lazım. Geçmişte gol pozisyonlarına girmede sorunlar yaşandı, 6 numarada oyuncumuzun olmasının sebebi stoperi kapatıp sahada güçlü olmak istememiz ama gelecekte ne olur bilemiyoruz. Kulübün ve oyuncuların durumundan dolayı, üzerlerinde baskı olması normal, ben de daha fazla baskı yapmak istemiyorum, buna gerek yok, biraz daha özgüven aşılamaya çalışıyorum. böylece kendilerini zinde hissederler, kendilerini güçlü hissederler ve her zaman onlara yardım edebilecek birisinin bulunduğundan emin olabilirler. Burada yapmamız gereken tek şey çok çalışmaktır dedi.

“KONSANTRASYONUMUZ ELİMİZDEKİ OYUNCULARLA SAHADA ODAKLANMAK”

Takımındaki tek sakat oyuncunun Antalyalı Taylan olduğunu belirten Gisdol, “Buraya geleli henüz 3 hafta oldu. Olası transferleri artık düşünmek istemiyorum. Yüzde 100 konsantremiz sahada. Şu anda elimde olan oyuncular var. Bazen geçmişte yapılan transferlerin katkısı olmayabilir, gelecekte de bu durum tekrarlanabilir.” “Transfer yasağı yoksa çok makul transferler yapmamız gerekiyor. Hangi duruma, hangi bölgeye, ihtiyaçlarımız doğrultusunda gerçek transferi yapmamız gerekiyor ve bunu yaparken de makul davranmamız gerekiyor. Bir dönem var. Transfer penceresinin yeniden açılmasına yaklaşık iki ay var. O zamana kadar uzun bir zaman var.” Çalışmalarımızı iyi bir şekilde sürdürüp doğru yolda ilerlememiz gerekiyor. Şu anda kadroda sadece oyuncumuz Taylan Antalyalı’nın sakatlığı bulunuyor. Her hafta tekrarladığım bir şey var. Bir futbolcu oynamak istiyorsa önünde koca bir hafta var. Antrenmanlarda bana yüzde yüzünü göstermeli, beni memnun etmeli, ikna etmeli. Zorundadır. Bunları yaparlarsa takıma girme ve ilk 11’de oynama şansına sahip olacaklar.”

haberzeytinburnu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu