Haber

Şırnak Bölgesel Bilardo Turnuvası 2.ve 3. turlarla devam etti

Şırnak 14 vilayetten 96 atletin katıldığı “Şırnak Belediyesi Bölgesel Bilardo Turnuvası” 2’inci ve 3’üncü çeşitlerle sürdü.

Cumhuriyet Mahallesi Longoni Bilardo Salonu’nda salındaki 4 masada düzenlenen ve dün başlayan 3 bant bilardo turnuvasında, 46 atlet birinci çeşitlerin akabinde 2.tura, 24 atlette 3.tura çıktı.

Turnuvada, 2022 3 Bant Bilardo Şampiyonu ulusal atlet Tayfun Taşdemir ile 1997 Bilardo Dünya Şampiyonu Yılmaz Özcan da yer alıyor.

Şırnak Bilardo Vilayet Temsilcisi Faysal Kadırhan, dün başlayan ve 14 vilayetten 96 atletin katıldığı bölgesel turnuvanın bugün 2. ve 3. cinslerinin oynandığını yarında çeyrek, yarı final ve final müsabakaları ile devam edeceğini söyledi.

Turnuvanın bilardoseverleri bir ortaya getirdiğini aktaran Kadırhan, “Bilardoya gönül verenler hem Şırnak genelinde hem de il dışından katılım sağladı. Son dünya şampiyonu Tayfun Taşdemir’in burada olması bizim için büyük bir şans.Onu izlemeye çok sayıda vatandaş geldi” dedi.

Turnuvaya Bitlis’ten katılan ve rakibini yenerek 2. tura çıkan Hüseyin Güzeldere, bölge genelinde düzenlenen turnuvalara katıldığını ve Şırnak’ta olmaktan memnunluk duyduğunu belirtti.

“Son Dünya şampiyonu Tayfun Taşdemir ile aynı turnuvada olmaktan ve aynı mekanı paylaşmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum” diyen Güzeldere, Şırnak’ın çok hoş bir aktifliğe mesken sahipliği yaptığını söz etti.

Emeği geçen herkese teşekkür eden Güzeldere, bölgede bilardoya çok ilgi duyulduğunu belirterek, “İkinci tura çıktım çok zorlu rakipler var zorlayacağım inşallah yarı final ve finale kalırım” dedi.

Turnuva, yarın çeyrek, yarı final ve final müsabakalarının akabinde sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu