Haber

‘Süt Kardeşler’ İstanbul Boğazı’nda Sahnelendi

Türk tiyatrosunun efsane oyunlarından ‘Süt Kardeşler’ bu kez Boğaziçi kıyısında sahnelendi. 7’den 70’e herkesi güldüren 2 perdelik özgün “sinir bozucu-komedi” oyunu, izleyenlere nostaljik ve keyifli bir gece yaşattı.

‘Süt Kardeşler’in efsane oyuncuları sahne öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kuruçeşme Açık Hava Sahnesi’nde tiyatro oyunu oynamanın keyfini yaşayan topluluk, “Açık hava oyunları bizim için çok keyifli, tıpkı yaz turneleri gibi… İstanbul’da oynamak ayrı bir keyif… Bu bir oyun” sözleriyle duygularını dile getirdiler. Boğaz manzaralı çok özel bir alan, keyfini çıkarmanız gerekiyor…” getirdi.

TÜRK TİYATROSUNUN EN EĞLENCELİ YORUMU ‘SÜT KARDEŞLER’ İZLEYİCİLERİ GÜLDÜ

Türk tiyatrosunun usta isimlerinden Nejat Uygur’un ilk kez sahneye koyduğu, Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu’nun bugünkü yorumuyla izleyiciyle buluşturduğu ‘Süt Kardeşler’ bu kez tiyatroseverlerle Kuruçeşme Açık Hava Sahnesi’ndeydi. Oyunun yönetmenliğini Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler yaparken, ekipte Behzat Uygur, Süheyl Uygur, Deniz Pulaş, Nurten İnan, Ömer Yılmaz, Hakan Eke, Mesut Yılmaz ve Lidya Ersemiz gibi ücretli sanatçılar yer aldı. İki donanmanın izin belgelerini bilerek değiştirmesi sonucu ortaya çıkan kafa karışıklığını konu alan oyun, tiyatroseverleri kahkahalara boğdu. Klasik Türk tiyatrosundan örnekler sunan Süt Kardeşler, dönemin kostüm ve dekoruyla seyirciyi adeta 1950’lere götürdü. Usta oyunculuklarıyla alkışlanan ünlü sanatçılar, dansları ve eğlence dolu sahneleriyle Kuruçeşme seyircisinden tam not aldı. Kahkaha fırtınasının hüküm sürdüğü gecede boğaz kıyısında tiyatro izlemenin keyfini çıkaran seyirciler, Kuruçeşme Açık Hava’da unutulmaz bir deneyim yaşadı.

Kaynak: Dergi / Kültür Sanat

altunhisarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu