Haber

Uşak’ta “Kök Sökme Operasyonu”nda 53 kişi daha tutuklandı

Uşak’ta düzenlenen “Kök Sökme Operasyonu” kapsamında tutuklanan zanlı sayısı 60’a yükseldi.

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı ile uyum içinde uyuşturucuyla mücadele kapsamında 10 Ocak’ta kent genelinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 75 zanlının işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen zanlılardan 53’ü tutuklandı. Böylece daha önce 7 kişinin gözaltına alındığı operasyonda tutuklananların sayısı 60’a ulaştı.

Gözaltına alınan 20 zanlı, emniyet ve jandarmadaki ifadelerinin ardından, diğer 40 zanlı ise denetim şartıyla serbest bırakıldı.

Operasyonda yakalandı

Operasyon kapsamında 2 kilo 293 gram sentetik uyuşturucu madde, 18 kilo 583 gram esrar, 2 gram afyon sakızı, 2 hassas terazi, 13 tabanca, 2 kurusıkı tabanca, 10 tüfek, çok sayıda mermi ve tabanca ve tüfeklere ait fişekler ile uyuşturucu ticaretinden elde edilen çok sayıda mermi ve fişek ele geçirildi. 193 bin 300 lira para ele geçirildi.

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı ile uyum içinde dün 609 polis ve jandarmanın katılımıyla Şafak operasyonu gerçekleştirildi, 127 adreste düzenlenen operasyonda 120 şüpheli gözaltına alındı.

Kente gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki operasyonu takip etti ve ardından gazetecilere “Kök Sökme Operasyonu” başlattıklarını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu