Yaşam

Yasak Elma’nın Yıldızı Eda Ece’ye Kızılcık Şerbetine Tam Destek RTÜK’ten Ceza Aldı

SHOW TV’nin geçtiğimiz sezon ortalığı kasıp kavuran dizisi Kızılcık Şerbeti, bugünlerde en çok konuşulan yapımlar arasına adını altın harflerle yazdırdı. RTÜK’ün dizideki sahneler nedeniyle soruşturma başlatması ve yapım ekibine uzun bir ceza vermesi tüm oyuncuları ayağa kaldırdı. Yasak Elma’nın yıldızı Eda Ece de diziye ve arkadaşlarına destek veren isimlerden biriydi.

SHOW TV’nin en dikkat çeken yapımlarından biri de senaryosunu Melis Civelek’in yazdığı Kızılcık Şerbeti dizisidir.

Hikaye Fatih ve Tabiat etrafında şekillenmeye başlasa da her yeni bölümde farklı bir olay akışı ortaya çıkmaya başladı. Dizinin son döneminde gündeme gelen isim Fatih’in kardeşi Nursema oldu.

Ceren Yalazoğlu Karakoç’un canlandırdığı Nursema karakterinin ailesi tarafından zorla evlendirilmesi büyük yankı uyandırdı. Çünkü ailede diğerlerine göre biraz daha adalet arayan isim içeride Nursema oldu.

Nursema karakterinin evlendiği gece yaşadıkları RTÜK’ü harekete geçirdi. Zoraki evliliğinden kaçmaya çalışan Nursema, kavga ettikleri sırada pencereye gitti ve kocası onu pencereden dışarı attı.

Bunun üzerine RTÜK, drama hakkında soruşturma başlatarak ağır para cezaları verdi. Para cezasına ek olarak Kızılcık Şerbeti’nin 5 hafta yayında olmayacağı söylendi.

Bu durum tüm oyunculardan yağmaya başladı. Son zamanların en popüler dizileri arasında yer alan Yalıçapkını’nın başrolleri Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir, konuyla ilgili sosyal medyada paylaşımda bulundu.

Ardından ünlü müzisyen Hadise de iddiaya ilişkin paylaşımda bulundu. Kızılcık Şerbeti yasağının kendi Hoşgörü klibi için kestikleri cezadan hiçbir farkı olmadığını belirtti.

‘Sıfır Tolerans klibinin 2018’deki erotik damgası ve TV kanallarında yayınlanmaması için verilen yasaktan sonra RTÜK kararları ve yasakları artık beni şaşırtmıyor. O zaman susmadım, yine susmuyorum! Kızılcık Şerbeti serisine getirilen bu yasağı anlamsız ve gereksiz buluyorum. Kadına şiddeti dizileri yasaklayarak durduramayacağınızı anladığınız ve somut adımlar attığınız günler görmek dileğiyle…’

Yasak Elma’nın Yıldızı Eda Ece de bu duruma sessiz kalmayan isimlerden biri oldu.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda dikkatlerin yanlış yerde olduğunu vurgulayarak, “Müdahale edilecek çok şiddet var, zaplayalım, görelim.”

Nursema dokunma, Ceren Yalazoğlu Karakoç’u ve başarısında emeği geçen herkesi kutluyoruz. İlk etapta Zeynep Gür senaristlerimiz bu diziyle aynı, bunları geçmişte de yaşadık. Ama müdahale edilecek çok fazla şiddet var, onları zaplayalım ve görelim.

Eda Ece yaptığı bu pekiştirme paylaşımında 6 dönemdir ekranda olan Yasak Elma dizisinin de bu süreçlerden geçtiğini belirtti.

Bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu