Haber

Yenimahalle Belediyesi, Yakacık’ta kurbanlık satışı yapacak yetiştiriciler için çadır yerlerini belirledi.

Yenimahalle Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi küçükbaş ve büyükbaş hayvan satışı yapacak yetiştiriciler için Yakacık Kurban Satış Alanı’nda kurulacak çadır yerlerini belirledi.

Yenimahalle Belediye Zabıta Müdürlüğü’nde yapılan kura çekiminde kurbanlık alanında satış yapacak yetiştiriciler, Ankara 46. Noteri Şule Kavaklı eşliğinde kura çekerek çadır yerlerini belirledi. Yakacık’ta 182 büyükbaş, 62 küçükbaş olmak üzere toplam 244 çadır yeri belirlendi. Kurban kesecek vatandaşlar için Yakacık’ta 15 bini kurban olmak üzere 7 bin büyükbaş, 8 bin küçükbaş hayvan görücüye çıkarılacak.

Kura çekimi öncesi 244 yetiştiriciyi uyaran belediye yetkilileri, “Kurbanlık hayvanların alana girişi 08.00-17.00 saatleri arasında yapılacak. Yaşı küçük ve pasaportu olmayan kurbanlar sahaya alınmayacak. öncelikle kendi sağlığınız ve ardından sahaya gelecek vatandaşların sağlığı için çadırlarınızı ve çevrenizi temiz tutmalısınız. Sizlere 24 saat hizmet vereceğiz” dedi.

13 Haziran’da çadırlar kuruldu

Bu yıl 244 çadırın kurulacağı Yakacık’ta parsel çizimi ve numaralandırma işlemleri, alan düzenleme, temizlik ve bakım çalışmaları tamamlandı. 13 Haziran Salı günü çadırlar kurulacak. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu