Teknoloji

YouTube’un Android ve web uygulamalarına yeni bir sekme geliyor

YouTube Android uygulaması nihayet podcast özelliğini kazandı. Android telefonunuzdaki YouTube uygulaması artık kanal sayfalarında yeni bir özel podcast sekmesi kazanacak . Ayrıca bu özellik sadece Android telefonlarda değil web uygulamalarında da kullanılabiliyor.

Kanal sayfalarının ortasında artık yeni bir “Canlı” ve “Oynatma Listesi” sekmeleri var. podcast’ler ‘ sekmesi var. 9To5Google’ın bildirdiği gibi Google, özelliğin artık küresel olarak yayında olduğunu paylaştı. Bu YouTube Podcasts sekmesine dokunduğunuzda, içerik oluşturucu tarafından podcast olarak işaretlenmiş oynatma listeleriyle karşılaşacaksınız.

Bu sekme, ada göre arama yapma veya podcast’leri başka şekilde tanımlamayan Çalma Listesi sekmesine gitme ihtiyacını ortadan kaldırır. YouTube Android ve web uygulamasındaki yeni podcast’ler sekmesi, YouTube içerik oluşturucularını bölümleri video olarak yüklemeye ve halihazırda mevcut olan çok sayıda podcast’i erişimi kolay tek bir sekmeye bölmeye teşvik edecek.

YouTube Music’te yalnızca podcast olarak işaretlenen içerik görünür . Ancak YouTube Müzik podcast sunucusu hala test aşamasında ve şu anda sınırlı erişime sahip. Geçtiğimiz Çarşamba günü bazı kullanıcıların bu özelliği aldığı aktarılırken, şu anda pek çok kullanıcı bu özelliği kullanamıyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu