Haber

Antalya’da 1’i çocuk 2 kişiyi pompalı tüfekle yaralayan zanlı yargılanıyor.

Antalya’nın Kepez ilçesinde pompalı tüfekle ateş açarak o sırada parkta oynayan çocuğu yaralayan zanlının yargılanmasına başlandı.

Sanık AV, 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi aracılığıyla katıldı. Mahkeme salonunda müştekiler ve avukatları hazır bulundu.

Duruşmada vakıfla ilgili mütalaasını açıklayan savcı, sanığın müşteki MK ve OK’nin anneleri ile gayri resmi nikahlı olduğunu, taraflar arasında husumet bulunduğunu belirtti.

Olay günü sanık ile MK arasında telefonda tartışma çıkmış ve savrulan pozisyona gelen AV’nin MK’yi yaraladığı ancak vuramadığı görüşünde.

Saçma sapanların çarptığı parkta oynayan 3 yaşındaki kız çocuğunun da yaralandığının kaydedildiği mütalaada, sanığın “öldürmeye teşebbüs” ve “kasten yaralamaya teşebbüs” suçlarından cezalandırılması istendi.

Mahkeme heyeti, sanık AV’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

Düdenbaşı Mahallesi’nde 24 Temmuz 2022’de parkta MK ile oynayan bir çocuk AV tarafından tüfekle ateş edilmesi sonucu yaralandı. Olayın ardından gözaltına alınan AV, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu