Haber

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Kuvvetler ayrılığı ilkesine ve denetlenebilir sisteme inanıyoruz

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Büyük Birlik Partisi olarak prensip olarak kuvvetler ayrılığından ve güçlerin birbirini kontrol edebildiği bir sistemden yanayız.”

BBP Lideri Destici, Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesi (AYM) üyeleri hakkında yaptığı suç duyurusuna ilişkin açıklama yaptı. Destici, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Büyük Birlik Partisi olarak prensip olarak kuvvetler ayrılığından ve güçlerin birbirini kontrol edebileceği bir sistemden yanayız. Bu aynı zamanda devlet anlayışımızın da bir gereğidir” dedi. hukuk.”

Paylaşımında “Adalet mülkiyetin temelidir” sözünü hatırlatan Destici, “Adalet kurumları arasındaki çekişmelerden vakfın zarar görmesini istemiyoruz. Yaşananlardan çıkarılabilecek ilk sonuç hukuk sistemimizin bozulduğudur. zaman zaman karşılaştığımız benzer sorunlarda, suiistimallerde ve devlete karşı faaliyetlerde hukukun kullanılmasına yol açmaz.” Kendi içindeki boşlukları ve zayıflıkları gidermek bir zorunluluktur. Gelinen nokta, Türkiye’nin acilen sivil, tam demokratik yeni bir Anayasaya ihtiyacı olduğunu açıkça ortaya koymuştur. Bütün bu tartışmalara son verecek yeni bir anayasa çağrısı yapmak yerine sokağa eylem çağrısı yapmak samimiyetsiz ve sorumsuzdur. “Bugünkü tartışmaların yapıldığı alanda ülkeye, millete, hukuka ve demokrasiye hiçbir katkı yapılamaz, çözüm yine toplumsal uzlaşma ve hukuk çerçevesinde aranmalıdır” dedi.

hadimajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu