Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taha Akgül ile telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan’da düzenlenecek Dünya Güreş Şampiyonası’nın hazırlıklarını Ankara’da yapan Serbest Güreş Milli Takımı kaptanı Taha Akgül ile telefonda görüştü.

gençlik ve SporBakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bakan Osman Aşkın Bak, 16-24 Eylül tarihlerinde Sırbistan’da düzenlenecek Dünya Güreş Şampiyonasına hazırlanan Özgür Güreş Milli Takımı’nı Elmadağ Kamp Eğitim Merkezi’nde ziyaret etti.

Ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Bak’ın telefonunda Taha Akgül ile görüştü. Erdoğan, altın madalya beklediği milli güreşçiye “Başarısızlık olmasın!” dedi. diyerek başarılar diledi. Taha, “Umarım Sayın Başkan, iyi hazırlanmışımdır” dedi. cevabı verdi.

Erdoğan, milli güreşçinin bu şampiyonada aynı zamanda 2024 Paris Olimpiyatları’na da kota almasını diledi. Taha Akgül, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a geçmişteki başarılarını bu yıl da tekrarlama sözünü verdi.

Taha Akgül, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan finale kalması durumunda maçı ekrandan izlemesini istedi. Bunun üzerine Bakan Bak, “Biz finale kalırsak hayır, umarım siz çıkarsınız” dedi. Bu kelimeyi kullanması beni gülümsetmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm konvoyun selamlarını ileterek başarılar diledi.

Bak ise güreşçiler ve antrenörlerle sohbet ederek şampiyonluk hazırlıkları hakkında bilgi aldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın ziyaretine Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya ve Türkiye Güreş Federasyonu Lideri Erdem Eroğlu katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu