Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Kore Müslüman Federasyonu arasında işbirliği protokolü

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Kore Müslüman Federasyonu ortasında dini alanlarda işbirliği yapmak üzere protokol imzalandı.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya nazaran, Kore Müslüman Federasyonu Lideri Hussein Kim Dong Eok ve beraberindeki heyet, Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş’ı ziyaret etti.

Ziyaretin akabinde Erbaş ve Eok, iki ülke ortasında din hizmetleri, din eğitimi ve dini saha araştırmalarına kadar bir çok mevzuyu kapsayan din alanında işbirliği protokolünü imzaladı.

Erbaş, imzalanan protokolün içeriğine ait şu bilgileri verdi:

“İki ülkede imam, hatip ve vaizlerin yeteneklerini geliştirmek ve onları bilimsel, dini ve kültürel olarak nitelikli hale getirmek için kurslar düzenlemek, seminerler yapmak. İslam kültürünün yayılması ve vasat kavramının geliştirilmesi maksadıyla bilgi paylaşımı, İslami miras ve İslam kültürünün gelişimine yahut tanınmasına katkı sağlama emeliyle yayın ve araştırmaların yapılması, paylaşılması. Ortak dini araştırmaların yürütülmesi eğitim ve metodik çalışma alanında deneyim paylaşımı ile hac ve umre kampanyalarının düzenlenmesi, yürütülmesi ve gibisi konularda inşallah kıymetli çalışmalar yapmamıza vesile olacaktır.”

Eok da protokolün güzel olması temennisinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu