Haber

Hürriyet Sağlık Sen’den memur maaşlarına ‘ek zam’ talebi

Sedat CEYLAN / BİLECİK (İGFA) –Yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında memur maaşlarının her zaman eridiğini kaydeden Hürriyet Sağlık Sendikası Bilecik İl Başkanı Özcan Mutluer, memur emekliliğinde ikramiye ile tek daire alınabildiğini ancak artık sadece ikramiye ile daire alınabileceğini söyledi. O daireden 1 oda alınabilir.

Maaşlara yapılan zamların çok hızlı bir şekilde fiyatını kaybettiğini öne süren Mutluer, “Artık ev, araba almak hayal oldu. Memurlar çocuklarını okutmakta zorlanırken, çocukları da neredeyse imkansız hale geldi. çocuğunun düğünü var.”

1 Mayıs’ta kamu personeline yapılacak zamların sevindirici olduğunu ifade eden Mutluer, “1 Mayıs İşçi Bayramı olarak kutlanıyor. İşçilere yapılacak zammı memurlar olarak takdirle karşılıyoruz. Arzumuz, “Ek zam 1 Mayıs’ta işçilerle birlikte memurlara da yapılacak. Ek zam seçimden önce yapılacak.” memurların bir nebze olsun nefes almasını sağlayacaktır. Memurlara ek zam gerekli ve kaçınılmazdır” dedi.

Sendikaların masada çalışanları “temsil ettiğini” ve Memur Sen’in masada memuru “teslim ettiğini” hatırlatan Özcan Mutluer, ocak ayındaki yüzde 30’luk zammın eriyip gittiğini belirterek, “Memurların maaşları eskiye döndü. Satın alma gücü Hastanedeki bir temizlik işçisinin kısa sürede devlet memurlarından daha yüksek olacağını belirten Memur Şen, hayatın gerçeklerini ve enflasyonun yüksekliğini hesaplayamadığı için masadaki memuru memnun edecek bir maaş zammı elde edemiyor. Bu nedenlerle memurlarımızı yetkili sendikadan istifaya davet ediyorum. Tepkinizi ortaya koyarsanız sesiniz duyulur.”

kebanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu