Haber

Sınır kapılarında oy kullanma işlemi başladı

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Milletvekili Genel Seçimleri için gümrük ve hudut kapılarında saat 08.00’de oy kullanma işlemi başladı.

Edirne’de Kapıkule, Hamzabeyli, İpsala, Pazarkule Hudut Kapıları ve tren istasyonu olmak üzere toplam 6 alana sandıklar kuruldu. Ayrıca Kırklareli Dereköy Sınır Kapısı’na 1 adet sandık kuruldu. Yabancı seçmen kütüğünde kayıtlı olanlar, belgelerini teslim ettikten sonra saat 08.00 itibariyle sandıklarda oy kullanmaya başladı.

Tatil günleri de dahil olmak üzere 24 saat oy kullanmanın yapılabileceği gümrük kapılarında, 14 Mayıs günü saat 17.00’de oy verme işlemi sona erecek.

Gurbetçiler seçim heyecanı yaşıyor

Almanya’dan gelen gurbetçi, oyunu Aksaray’a giderken Edirne Kapıkule Sınır Kapısı’nda oynadı. Heyecanlı olduğunu ifade eden gurbetçi, seçimlerin Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

Almanya’dan gurbetçi olan Veysel Arıcı, İzmir’e giderken Edirne Kapıkule Sınır Kapısı’nda oyun oynadı. Vatandaşları oy kullanmaya davet eden Arıcı, “Ben insanım diyen herkes oy kullansın. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.” – EDİRNE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu