Haber

Resmi Gazete’de yayımlanan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Üyeleri

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı’nda başkan yardımcılığına, katip üyeliklerine ve idari kadrolara seçilen üyelerin listesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Başkan Yardımcılığı, Katip üyelikleri ve mülki amirleri için 14 Haziran’da yapılan 5’inci Genel Kurul toplantısında seçilen üye listeleri Resmi Gazete’de yayımlandı. .

Karara göre başkan yardımcılarına; CHP’den Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, MHP’den İstanbul Milletvekili Celal Adan, Yeşil Sol Parti’den İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya ve AK Parti’den Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ seçildi. AK Parti Ankara Milletvekili Kurtcan Çelebi, İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak, İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Kütahya Milletvekili Adil Biçer, Mardin Milletvekili Muhammed Adak ve Mersin Milletvekili Sibel Söylemez, CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, Osmaniye Milletvekili Asu Kaya ve Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez ve İYİ Parti’den Denizli Milletvekili Yasin Öztürk seçildi.

İdari makamlara; AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, İzmir Milletvekili Fehmi Alpay Özalan ve Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Eyyüpoğlu, CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay ve Yeşil Sol Parti Siirt Milletvekili Tuncer Bakırhan seçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu