Haber

Rusya Savunma Bakanlığı: Ukrayna ordusu büyük bir saldırı başlattı ancak başarısız oldu

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna ordusunun Güney Donetsk cephesinde 5 yere geniş çaplı taarruz başlattığını ancak Rus savunmasını yarıp geçmesine izin verilmediğini belirtti.

Konaşenkov, Donetsk cephesindeki duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Ukrayna ordusuna bağlı bazı tugayların düzenlediği saldırılara ilişkin bilgi veren Konaşenkov, “4 Haziran sabahı düşman, diğer askeri birliklerin de desteğiyle, stratejik yönden 23’üncü ve 31’inci Mekanize Tugaylara yönelik büyük bir taarruz başlattı. Güney Donetsk yönünde cephenin beş bölgesinde Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin rezervleri.” sözlerini kullandı.

Ukrayna askerlerinin 6 mekanize ve 2 tank taburundan oluştuğunu kaydeden Konaşenkov, cephenin en zayıf noktasından savunmayı kırmamayı hedefleyen Ukraynalı askerlerin görevlerini yerine getiremediklerini ifade etti.

Rus ordusunun “Doğu” birliklerinin eylemleri sonucunda Ukrayna ordusunun 250’den fazla asker, 16 tank, 3 piyade aracı ve 21 zırhlı araç kaybettiği bilgisini paylaşan Konaşenkov, “Genelkurmay Başkanı Rusya, Müşterek Kuvvetler Grubu Komutanı Valeriy Gerasimov da bu yöndeki ileri komuta merkezlerinden biriydi. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu