Haber

Temel Karamollaoğlu: Güç eskisi kadar güçlü değil

Türkiye’de seçim süreci tamamlandı…

Ancak muhalefetin yenilgisinden sonra sular durulmuyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve kongrede istifa davetleri “değiştirmek”Sloganlar yükselirken Kılıçdaroğlu koltuğunu korumaya çalışıyor.

Aynı formda ittifakın diğer ortağı Güzel Parti de istifalar peş peşe gelirken Meral Akşener’in nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

Saadet Partisi kar etti

Seçimlerde muhalefeti kazanan partilerden Saadet Partisi, Meclis’te CHP listelerinden 10 milletvekili çıkarmayı başardı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Temel Karamollaoğlu’nun gündeminde seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmeler yer aldı.

“Hükümet Meclis’teki çoğunluğunu kaybetti”

Karamollaoğlu, seçim sonuçlarına bakıldığında hükümetin eskisi kadar güçlü olmadığını belirtti. “Hükümet Meclis’teki çoğunluğunu kaybetti”söz konusu.

“Muhalefet eskisinden daha güçlü”

Saadet Partisi Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimleri kazanmasına rağmen artık kendisine karşı daha güçlü bir muhalefet olduğunu söyledi.

“Vatandaş yavaş yavaş gerçekleri görmeye başladı”

Temel Karamollaoğlu’nun dikkat çeken açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Vatandaşlarımız verilen sözlere inandı ve hata yaptı. Birçok zorlukla karşılaşıyorlar ama bu zorlukların üstesinden gelmeyi de vatani bir görev olarak görüyorlar. Güç eskisi kadar güçlü değil. Parlamentodaki çoğunluğunu kaybetti. Cumhurbaşkanı Cumhurbaşkanlığı’nı kazandı ama şimdi muhalefet onun önünde duruyor. Vatandaşların yavaş yavaş gerçeklerin farkına vardığını göstermesi açısından büyük değer taşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu