Haber

Tutuklu Milletvekili Can Atalay, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Adayı

ANKARA – Türkiye İşçi Partisi (TİP), TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyeliği için tutuklu bulunan Hatay Milletvekili Can Atalay’ı aday gösterecek. Atalay’ın İnsan Hakları Komisyonu’nun alt komisyonlarından Hükümlü ve Tutukluların Haklarının İncelenmesi Alt Komisyonu’nda yer alması için de başvuru yapılacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde geçtiğimiz hafta yapılan seçimlerde, Meclis’teki siyasi partilerin ihtisas kurullarında görev alacak milletvekilleri belirlendi. Üyeleri belirlenen komisyonlar toplanarak başkan, başkan yardımcısı, katip üye ve sözcüden oluşan başkanlık divanını seçti.

Mecliste kümelenmeyen siyasi partilerin de aday gösterme yetkisi bulunan 4 kurulun başkanlık divanı seçimi, bu siyasi partilerin de kurullara aday gösterebilmesi için ertelendi. Kümesi olmayan milletvekillerine Avrupa Birliği (AB) Uyum Kurulu, İnsan Haklarını İnceleme Kurulu, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği (KEFEK) Komisyonu ve KİT Komisyonu’na başvurmaları için 21 Haziran’a kadar süre verildi. .

4 komitenin yeni üyeleri bugün seçilecek. Seçimlerin ardından ilgili komisyonlar toplanarak kümesi olmayan milletvekillerinin katılımıyla başkanlık divanını oluşturacak.

sebenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu