Haber

Destici, canlı yayında ‘Tito kalıntısı’ sözleri kendisine hatırlatılınca masaya tosladı.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici Haberler.com stüdyolarında Haberler Müdür Olgun Kızıltepe ve Melis Yaşar’ın sorularını yanıtladı. Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş’a yaptığı “Adam Tito kalıntısı” açıklaması ve bazı Balkan derneklerinin kendisine gösterdiği yansımalar hatırlatılan Destici, elini masaya vurarak konuştu.

“TITO BU MİLLETİN İNANCINI İFADE ETMEZ”

Destici, Tito’nun konuşmasından rahatsız olanları anlamadığını belirterek, “Tito zihniyeti nedir? Marksist, Lenist ve ateist bir anlayıştır. Bundan rahatsız olanlardan ben de rahatsızım. Kimse özür dilemesin. O zihniyet bu milletten söz etmez, bu milletin inancını, kültürünü, dinini ifade etmez, “Bir zamanlar Tito kim? Tito Boşnak mı ki Boşnaklar mı yoksa Balkan Türkleri mi rahatsız oluyor? Tito, Leninist niyetleri olan bir Marsist, karışık bir Sırp ve Hırvat melezidir. 27 yıl boyunca Yugoslavya, Sovyet Rusya gibi, kimlikleri yok ederek ve onları tamamen kimliksizleştirerek. ifadeleri kullandı.

“BOSNA’LI KARDEŞLERİMİZLE KİMSE BİZE GİREMEZ”

Destici, kendisine tepki gösteren Balkan derneklerini de eleştirerek, “Tepki verenler sanki bütün Balkan dernekleri ve Boşnaklar gibi. Bosna savaşı sürerken Şehit Muhsin Yazıcıoğlu ile cephedeydik. Bu birliktelik ortada. O dönemde BBP bize yardım etti. Geldiğini ve hatta silah gönderdiğini unutmadık. Biz cephedeydik. Boşnak kardeşlerimizle arkadaşız. Kimse aramıza giremez.”

“KONUŞANIN YÜZÜNÜ KARIŞTIRIRIM”

Ekrem Baş’a da tepki gösteren Destici, “Aslında öyle bir niyeti var ve bunu teyit ediyor. Peki nereden aday oldu? 2018’de PKK listesinden HDP’den milletvekili oldu. PKK’yı destekledi, PKK’yla yürüdü. PKK listeden milletvekili seçilmiş birine sesleniyorum bazı sol dernekler Balkan derneği diye bir dernek kurdular tepki gösteriyorlar ya ben Evlad-ı Fatihan olarak bilip inanıyorsam , kendimden fazlasını versem ve bedelini orada ödesem” diyenleri azarlarım. Ancak PKK ile kol kola olan, PKK listesinde yer alan ve halen PKK ile ittifak halinde olan birinin dönüp BBP Genel Liderine nişan alması yanlıştır. Baksın.” dedi.

dikmenhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu